Klinika medycyny estetycznej Warszawa i klinika uzależnień
No Data

Klinika boreliozy

Klinika boreliozy

Post by relatedRelated post

85%
User Rating

Ukąsił Cię kleszcz? Nie martw się, pomoże Ci klinika boreliozy!

Praktycznie każdy lubi spacery w kojącym terenie, na przykład wśród rozległych łąk, albo też poprzez leśne ścieżki. Wybierając się jednak w takie okolice musimy bardzo uważać, bo czają się na nas kleszcze. Te małe i niepozorne pajęczaki są dla człowieka bardzo groźne. Wszystko dlatego, że przenoszą choroby, takie jak borelioza (najbardziej znana), ale także bruceloza, babeszjoza i wiele innych. Gdy więc wczepi się w naszą skórę kleszcz, koniecznie wykonajmy testy na te właśnie choroby (najlepiej jest zrobić od razu cały panel).

Błędnym jest też przekonanie, że w przypadku zarażenia, na skórze musi pojawić się tak zwany rumień wędrujący. Zdarza się bowiem i tak, że człowiek zostaje zarażony, a rumienia wcale nie ma. Dlatego też koniecznie wykonajmy wskazane testy. Jeżeli wyjdą one pozytywnie to nie załamujmy się, tylko koniecznie udajmy się do lekarza. Niestety, nie powinien to być zwykły lekarz pierwszego kontaktu, bo oni nie znają się praktycznie w ogóle na tych chorobach i ordynują nieskuteczne leczenie.

Zainteresujmy się więc lepiej, gdzie w naszych okolicach działa klinika boreliozy. Tam przeprowadza się długotrwałe leczenie antybiotykowe, ale także leczenie dożylne. Taka klinika boreliozy poważnie też podchodzi do pacjenta pod tym względem, że zwraca uwagę na różnorodne zgłaszane przez niego objawy. Borelioza jest bowiem taką chorobą, która atakuje wiele tkanek, narządów i układów organizmu. Nie tylko stawy i układ kostny (co jest najczęstsze), ale także chociażby serce i mózg.

Podobne wpisy zdrowotne:

Klinika boreliozy
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)
About