Klinika medycyny estetycznej Warszawa i klinika uzależnień
No Data

Korekcja wzroku

Korekcja wzroku

Post by relatedRelated post

55%
User Rating

korekcja-wzroku-7Wady wzroku mogą wystąpić u ludzi dorosłych, w podeszłym wieku oraz u dzieci. Diagnoza u dorosłych jest zwykle łatwiejsza, ponieważ sami zgłaszają się do specjalisty, kiedy zauważą, że ich wzrok się pogarsza. U dzieci trudniej zauważyć, że zaczęły się problemy ze wzrokiem, a nie każde dziecko powie rodzicom samo, że gorzej widzi. Objawy takie jak bóle głowy, pogorszenie jakości pisma, a także to, że dziecko zaczyna siadać bliżej tablicy na lekcjach, mogą świadczyć o wadzie wzroku. Jeśli dziecko siada bliżej monitora lub trzyma telefon bliżej oczu, niż wcześniej, powinno to zwrócić uwagę rodziców.
Jeśli problemy ze wzrokiem występują u dziecka, należy udać się do specjalisty. Korekcja wzroku może poprawić jakość widzenia dziecka, okulista może też dobrać takie rozwiązanie, które będzie najodpowiedniejsze dla konkretnego dziecka.
Kiedy dziecko będzie musiało nosić okulary, warto razem z nim wybrać takie oprawki, jakie mu się spodobają. W przeciwnym wypadku może niechętnie nosić okulary  Trzeba też porozmawiać z nim o tym, że noszenie okularów nie jest niczym złym, a także wytłumaczyć, jak powinno się zachowywać, gdyby rówieśnicy dokuczali mu z powodu nowego nabytku. Można na przykład pokazać mu, którzy z jego idoli noszą okulary i zachęcać je do ich noszenia. Kolorowe etui lub nowy łańcuszek do okularów z pewnością sprawi dziecku radość i zachęci do ich zakładania.

Podobne wpisy zdrowotne:

Korekcja wzroku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About